Отборът на „Монтана" (Монтана) надигра трудно като домакин Арда (Кърджали) с 3:2 (25:13, 20:25, 16:25, 25:19, 15:8) в мач от четиринадесетия кръг на Суперлигата, игран в местната зала „Огоста".
Така монтанчани успяха да излязат „сухи" от трудния двубой, като записаха важен успех, който ги изравни с водача в таблицата - Нефтохимик 2010.
Тимът на „Арда" пък взема само точка от гостуването, като с шест загуби, осем победи и 23 точки остава на шеста позиция във временно класиране на шампионата.
Двубоят премина през много обрати, като гостите от Кърджали оказаха солидна съпротива и имаха предимство, като поведоха с 2:1 гейма, отбелязва специализираният сайт "Бг волейбол". Домакините пък от своя страна стартираха ударно с бърз първи гейм, в който оставиха съперника на 13 точки, след което го удариха на веселба. Във втората част позволиха на кърджалийци да вземат инициативата, а те само това и чакаха, като спечелиха гейма. В третата част гостите се развихриха още повече, като на свой ред оставиха домакините на 16 точки.
Пред угрозата за безславна загуба пред собствена публика домакините се хвърлиха в боя, като успяха да стабилизират наново играта си и да се опълчат на „Арда", като докараха мача до тайбрек. В петата решителна част вече монтанчани атакуваха здраво, като поведоха с 8:3 . Натрупаната разлика бе достатъчна, устояха на атаките на съперника и затвориха мача с победа.
За „Арда" най-резултатен бе Спас Байрев с 25 точки.
Снимка: "Бг волейбол"